RSS feed for cammots

cammots has logged 224 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Come Together

Come Together

2016
×
Edit this entry  
31
Suki

Suki

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fireplace for Your Home: Birchwood Edition

Fireplace for Your Home: Birchwood Edition

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chumscrubber

The Chumscrubber

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry