RSS feed for im2bzybndelish

im2bzybndelish has logged 218 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Ball Z: Bio-Broly

Dragon Ball Z: Bio-Broly

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry