RSS feed for Wence

Wence has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Class Of '92

The Class Of '92

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
Edit this entry  
15
Begin Again

Begin Again

2013
×
Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The After Party

The After Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
½
Read the review Edit this entry