RSS feed for Jack
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★½
Edit this entry  
21
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
La Flor

La Flor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry