RSS feed for Jack

Jack has logged 520 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Age Out

Age Out

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry