RSS feed for Jack

Jack has logged 156 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★
Read the review Edit this entry