RSS feed for JJVergara

JJVergara has logged 102 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry