RSS feed for Lynn

Lynn has logged 23 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Papillon

Papillon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry