RSS feed for Joe

Joe has logged 371 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man with the Iron Fists 2

The Man with the Iron Fists 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Sun Rising

Red Sun Rising

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killers Anonymous

Killers Anonymous

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dave

Dave

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry